Отже, розглянемо у всіх подробицях процес того, як правильно заповнити грошовий чек.
По-перше, ніколи не варто забувати, що виправлення і зміна ручки під час заповнення чека неприпустимі. Це означає, як мінімум, що ви переконалися в тому, що ручка добре розписана і з цього боку проблем не буде. Цей пункт не такий смішний, як може здатися, тому що зміна ручки може бути ознакою того, що хтось спробував підробити документ.
З турботою про те, щоб не сталося шахрайства, продиктовано вимога банку заповнювати поля чітко, не виходячи за межі полів, а якщо залишається місце, то перекреслюючи його. Формат всіх дат, які зустрічаються при заповненні – цифри, букви, цифри. Це неважко запам’ятати. Тобто, 01 грудня 2019 року, наприклад. Частина чекового бланка, відведена реквізитами чекодавця заповнюється наступним чином: спочатку ви вписуєте найменування своєї організації або (якщо чекова книжка належить індивідуальному підприємцеві) прізвище, ім’я та по батькові власника.
Замість того, щоб кожен раз вписувати назву організації, допустимо користуватися штампом. У наступній графі пишеться місце, де відбувається видача чека, тобто, місто або інший населений пункт. Нижче – місце для вказівки суми.
Сума пишеться прописом, без відступу від початку рядка, пропуски між словами повинні бути достатніми, але з урахуванням того, щоб в них можна було вписати нічого стороннього. Слова «гривень» і (при необхідності) «копійок» вписуються цілком, без скорочень. Порожній простір, як і говорилося на початку, перекреслюється косим хрестом.
Далі починається частина, відведена під реквізити отримувача. Якщо це організація – вписуєте її найменування, якщо фізична особа – прізвище, ім’я, по батькові в давальному відмінку (якщо забули, то він відповідає на питання «Кому, чому?»).
Якщо залишилося порожнє місце – перекреслює. Нижче знову впишіть суму платежу, теж прописом, від початку рядка, без скорочень, порожнє місце – перекреслити косим хрестом. Пам’ятайте ще одне важливе правило: чек ніколи не підписується раніше, ніж будуть повністю заповнені всі реквізити. Підпис ставиться без розшифровки. Потім ставиться відбиток печатки – для неї є встановлене місце на бланку і вона не повинна потрапляти на текст. Зворотний бік грошового чека призначена для вказівки призначення платежу і тимчасового періоду, за який здійснюється платіж. Вписавши необхідну інформацію, знову розпишіться.