Фінансовий ринок України постійно розвивається, щороку з’являються нові банківські установи, що пропонують українцям отримати позику на різних умовах. Якщо невеличку позику онлайн отримати і погасити у корокий термін досить просто, то до вибору фінансового партнера для кредитування бізнесу чи іпотеки треба ставитись більш відповідально, адже саме від того, на який термін і у якій сумі людина візьме гроші, залежать і її подальші обов’язки. При отриманні кредиту важливо так розрахувати усі умови кредитування, щоб погасити заборгованість вчасно, і не стикнутися з простроченням.
Зважаючи на кількість реклами та різноманітних пропозицій, що діють на території країни, можна казати про те, що кожній фінансовій установі вигідно видавати позики своїм клієнтам. По-перше, вони отримують відсотки від кожного боржника, збільшуючи власний капітал, а по-друге, саме кредитний напрямок є однією з обов’язкових галузей роботи банку. При виборі кредитора треба досконало вивчити усі умови, навіть якщо у рекламі можна побачити досить вигідні умови, це не завжди відповідає реальності.
Критерії вибору кредитора – на що треба звернути увагу?
Зараз отримати інформацію про фінансову установу зовсім не складно. Ви можете подивитися відомості на офіційному сайті компанії, або пошукати відгуки на сторонніх сайтах, де зазвичай люди залишають свої враження від співпраці з організацією. Можна відвідати відділення банку, та задати усі питання безпосередньо співробітнику, але бажано заздалегідь підготувати запитання, які принципово мають значення саме для вас. Отже, про що варто спитати консультанта банку, аби правильно обрати кредитора?
- Розмір відсоткової ставки за кредитом. Навіть якщо у рекламі йде мова про дуже вигідні відсотки, все одно треба отримати достовірну інформацію. Буває, що вигідна ставка діє, наприклад, лише для нових клієнтів банку, або за певних інших умов. Ретельно ознайомтеся з принципами нарахування відсотків, річною ставкою, умовами надання позики, і так далі.
- Сума кредиту. Якщо ви прийняли рішення отримати позику, то напевно вже визначилися з тим, яка сума вам потрібна. Тож перш ніж замовляти гроші, дізнайтеся, яка мінімальна або максимальна сума позики можлива для вас. Рішення щодо кредитного ліміту приймається індивідуально, тож треба отримати консультацію, на яку суму ви маєте можливість сподіватися.
- Репутація банку. Дуже часто нові банківські установи пропонують вигідні умови кредитування з метою розширення клієнтської бази. Якщо ви вирішили звернутися до молодого банку, варто дізнатися максимум інформації про нього – ознайомитися з юридичними паперами, відгуками клієнтів, іншими показниками, що можуть характеризувати банк, як надійний та стабільний.
- Умови для боржників. Навіть якщо ви впевнені, що зможете погасити заборгованість вчасно, краще перестрахуватися, та дізнатися, що буде, якщо прострочити платіж. Дуже часто банк різко підіймає процент, та клієнт опиняється у борговій ямі, тож треба обачно ставитися до кредитів в принципі.
- Наявність продовження, реструктуризації, тощо. Якщо ви вирішили звернутися до певно фінансової установи, треба дізнатися усі можливості, що пропонуються клієнтам. Тільки маючи повну картину та всі потрібні відомості про банк, можна остаточно приймати рішення що до співпраці.