Відтепер кредити без довідки під 0% – поза законом

У другому читанні Верховна Рада України прийняла закон про споживче кредитування. За подібне рішення проголосували 247 нардепів.

0

«Законом передбачено створити механізм споживчого кредитування, який забезпечить захист прав та законних інтересів як споживачів, так і кредитодавців у цій сфері, створить належне конкурентне середовище на фінансовому ринку, підвищить рівень довіри населення до нього, забезпечить сприятливі умови для розвитку економіки», – йдеться у пояснювальній записці.

Так, рішенням ВР заборонено рекламу про 0% кредитів та кредитів без документального підтвердження фінансового стану позичальника.

Також згідно з законом, споживач у разі дострокового повернення споживчого кредиту сплачує проценти за користування кредитом та вартість усіх послуг, пов’язаних з обслуговуванням та погашенням кредиту, за період фактичного користування кредитом.

Також споживач має право в будь-який час повністю або частково достроково повернути споживчий кредит, у тому числі шляхом збільшення суми періодичних платежів.

Тим часом Порошенко звернувся до «Ощадбанку» щодо скасування комісії за оплату компослуг.