В Україні спростили реєстрацію ліків з зарубіжжя

Міністерство юстиції України зареєструвало і опублікувало відповідний Наказ МОЗ, завдяки чому ліки, зареєстровані в США, Швейцарії, Японії, Австралії, Канаді та ЄС можуть надійти в Україну за 17 днів. Це дозволить збільшити асортимент ліків, яких в Україні зареєстровано близько 10 тисяч.

У відомстві зазначають, що раніше ця процедура тривала 1-2 роки, і якщо виробник хотів її спростити, спрацьовували корупційні схеми. Виробники не хотіли реєструвати в Україні ліки через складність процесу і корупційну складову.

Також в міністерстві уточнили, що мова йде про Наказ МОЗ №1245 від 18.11.2016 р .. «Про затвердження Порядку розгляду реєстраційних матеріалів на лікарські засоби, що подаються на державну реєстрацію (перереєстрацію), і матеріалів про внесення змін до реєстраційних матеріалів протягом дії реєстраційного посвідчення на лікарські засоби, зареєстровані компетентними органами Сполучених Штатів Америки, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, лікарських засобів, за централізованої процедурі зареєстровані компетентним органом Європейського Союзу».

Раніше повідомлялось, що 90% фінансування ліків в Україні відбувається з кишені пацієнтів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*