В Україні ціни на бензин можуть досягти 30 гривень

На українських АЗС стрімко подорожчали бензин і дизпаливо за останні два дні на 50 копійок за літр. Ціна зросла через подорожчання цін в Європі на нафту і нафтопродукти, які виросли на 10 відсотків. Про це повідомив журналістам фахівець консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн.

«Нафта зросла з 50 до 55 доларів за барель і ці події докотилися до України. Те ж маємо такі корективи. Якщо ціни будуть рости, то відповідно збільшиться ціна на бензин в Україні. Це стосується і дизпалива», – говорить фахівець.

За його словами, можна сподіватися на здешевлення, але якщо дивитися на ретроспективу, в 2016 і 2015 року навесні росли світові ціни на нафту і нафтопродукти.

«Це вже така тенденція. Раніше це пов’язували з польовими роботами, коли була нестача палива. Зараз це не впливає на подорожчання. Зараз немає дефіциту палива. Навпаки маємо запаси палива з зими», – додав Куюн.

Додамо, що середня ціна бензину і дизпалива на українських АЗС виросла до: А-92 – 23,85 грн / л, А-95 – 24,60 грн / л, А-95 Преміум – 25,80 грн / л, ДТ – 22,13 грн / л і ДТ «Преміум» – 23,93 грн / л.

Фахівці не виключають, що якщо тенденція продовжиться, і ціна на нафту піде вгору, то вартість палива буде рухатися до цінової позначки в 30 грн.

Тим часом в Україні відбулося зростання виробництва автомобілів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*