Україна має запустити ринок землі якомога швидше, – МВФ

МВФ очікує від України якнайшвидшого відкриття ринку землі державної і приватної власності. Про це заявив постійний представник Фонду в Україні Жером Ваше під час міжнародної конференції аграрних інвесторів.

«Проведення земельної реформи сприятиме додатковому зростанню українського аграрного сектора, який має дуже великий потенціал. Україна повинна запустити ринок землі якомога швидше», – сказав Ваше.

За словами фахівця, бажано, щоб український земельний ринок запрацював в Україні вже в наступному року. При цьому він повинен бути максимально прозорим і ефективним для всіх – сільгоспвиробників, селян і держави.

Також потрібно передбачити вигідні умови кредитування для дрібних і середніх фермерів. Якісна земельна реформа, як вважає представник МВФ, буде сприяти залученню інвестицій в державу, зростання економічного потенціалу України. Однак ефект від такої реформи буде помітний не відразу, а в середньостроковій перспективі.

«Земельну реформу відкладали занадто довго. Це втрачені можливості для українського агропромислового комплексу», – сказав Ваше.

Додамо, що раніше у ЄС відзначили прогрес реформ в енергетиці в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*