У МВФ відзначили повільну боротьбу з корупцією в Україні

Україна рухається вперед в боротьбі з корупцією, але декылько повільно. Подібної думки дотримується заступник директора-розпорядника МВФ Девід Ліптон.

«Є 3 вимірювання боротьби. Перше – наявність інститутів. Тут створені НАБУ, як передбачено програмою. Друге – прозорість. Це питання е-декларацій. Третє – забезпечення законності. Тут мова йде про внутрішнє управління. Президент і влада повинні сприймати це серйозно. Ще один вимір – очищення банківської системи від проблем», – говорить Ліптон.

За словами фахівця, важливий аспект боротьби з корупцією – лібералізація. Серед епіцентрів корупції в Україні була газова система. Треба очистити Нафтогаз і його структури, врегулювати ціни таким чином, щоб виключити можливості купувати імпортоване паливо дешево, а продавати дорого.

«У деяких з цих сфер Україна зробила важливі кроки вперед. В інших залишається ще багато незробленого. У деяких ми можемо спробувати надати опіку і підтримку. А інші вимагають політичної дії керівництва країни», – підкреслив він.

Нагадаємо, що раніше НАБУ передали документи про корупцію в «Укрзалізниці».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*