Представники МЗС заявили про порушення ЄС угоди про асоціацію

Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль повідомила на зустрічі з главою представництва ЄС в Україні Х’юго Мінгареллі, що дозвіл Єврокомісії збільшити прокачку газу «Газпрому» по трубопроводу OPAL в обхід України є порушенням Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

olena-zerkal

«Схвалення такого роду рішень без проведення попередніх консультацій з українською стороною є порушенням статті 274 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, якою передбачається взаємне урахування сторонами потенціалу та спроможностей енергетичної інфраструктури одна одної», – наголошується в повідомленні МЗС України.

Крім того, Олена Зеркаль заявила, що Єврокомісія в має дотримуватися зобов’язань, взятих ЄС в рамках його участі в Договорі про створення Енергетичного Співтовариства, зокрема дотримуватися у відносинах з Україною та іншими державами-партнерами принципу солідарності та уникати ухвалення рішень, які б суперечили антимонопольному законодавству ЄС.

Додамо, що раніше Єврокомісія надала російському концерну «Газпром» ширший доступ до газопроводу OPAL, який дозволить РФ прокачувати більше газу в Європу в обхід України.

Тим часом Гонтарева заявила про ризик зриву кредитування МВФ.