Чи є в Україні кредити і позики під 0%? Приватне розслідування

Ринок фінансових послуг в Україні за останні роки значно зріс, зокрема, за рахунок зростання мікрофінансових організацій. Зараз кожен другий громадянин чув про мікропозики, а кожен третій – намагався ними скористатися. Привабливі, на перший погляд, умови, в тому числі і нульова відсоткова ставка, заманюють позичальників. Люди вважають, що такі гроші їм дістаються абсолютно безкоштовно. Чи так це? І чи можна реально оформити кредит під 0% в Україні, спробуємо розібратися.

Які МФО пропонують кредит під 0%

Взяти кредит в банку під 0% неможливо. Виняток, хіба що кредитна картка з пільговим періодом дії. Та й самі банки не обманюють і не пропонують клієнтам привабливі умови кредитування.

А ось такі компанії як МФО – мікрофінансові організації, яких на ринку зараз більше 30, – заманюють клієнтів вже на дуже привабливі умови (стандарні умови кредитування в огляді на http://vlasti.net/). Кожна друга організація пропонує позичальникам:

  • нульову (!) відсоткову ставку;
  • відсутність комісій;
  • 100% підтвердження кредитної заявки;
  • оперативне перерахування коштів.

Чи так це? Якщо вивчити пропозиції на ринку, то так: 15 компаній з 30 діючих на території України пропонують 0 ставку. Ця інформація підтверджена багатьма агрегаторами мікропозик, де зібрані кредитні пропозиції українських МФО:

Як видно з представленого списку, то всі компанії пропонують взяти гроші під 0-0,01%. Оформити в кредит можна до 15000 гривень на термін до 30 днів. Здавалося б, дуже привабливу пропозицію: взяв у борг гроші, і повернув через певний період стільки, скільки і взяв. Платити за послуги компанії і не потрібно.

На ділі виходить зовсім інша ситуація. І кожен потенційний позичальник, який замислюється про «легкому» позику, повинен про це знати.

Що насправді пропонують МФО

Спробуємо розібратися в ситуації. Наприклад, перша компанія зі списку – Moneyveo. Популярна в Україні організація, активно себе рекламує і яка користується попитом серед населення. За тих умов, які вказані на сайті, майже кожен бажаючий може взяти кредит у розмірі до 15000 гривень на 1 місяць під 0%. Чи так це?

І так і ні. Якщо Ви ніколи не зверталися в цю компанію і вирішили перший раз оформити позику, то в якості бонусу буде встановлена ​​нульова ставка. Це правда. Але ніхто не дасть при первинному зверненні максимальну суму. Оформити в борг вийде не більше 500-1000 гривень.

При повторному зверненні (з особистого досвіду) для клієнта вже доступна велика сума – кілька тисяч гривень. Але ставка становить вже точно не 0%. Наприклад: взявши 4000 гривень, повернути довелося 4200. І це за умови, що термін кредитування склав всього лише 2 дні.

Разом: за місяць переплата по кредиту складе 50% від суми позики, тобто 1,67% в день або майже 608% за рік. Вражає? Це точно не нульова ставка.

Йдемо далі. Наприклад, компанія AlexCredit. Також достатня відома в мікрофінансових організаціях, яка рекламує свої послуги на телебаченні. За умовами організації, позичальник може взяти в борг під 0% до 10000 гривень на термін до 30 днів. На практиці ситуація виявилася інша.

Отримати суму в 10000 гривень дуже складно, навіть неможливо. Після дзвінків операторів організації та проходження ідентифікації вийшло взяти в кредит тільки 1500 гривень. Кредит реально булов узятий під 0%, але за умови, що він був відразу ж і погашений. Взагалі, компанія дозволяла повернути кошти протягом 21 дня (але не заявлених 30 днів).

Після первинної позики, кредитний ліміт був збільшений. Але і ставка по кредиту вже не була 0. За підсумком підрахунків дійшли висновку: ставка склала ті ж 600% на рік.

Висновки

Взяти кредит під 0% можна, але тільки в тому випадку, якщо сума позики буде мінімальною (всього пару сотень гривень), а термін користування кредитом не перевищуватиме кількох днів. І то, для того, щоб отримати такі умови кредитування, необхідно звертатися тільки в надійні і перевірені МФО. На практиці такі організації можуть стягувати приховані комісії за погашення позик.

Але якщо мова йде саме про кредит, в тому розумінні, в якому ми звикли, то отримати його під 0% неможливо. Відсотки на такі послуги дуже високі і перевищують банківські в кілька разів. Крім того, штрафні санкції за непогашення боргу величезні. І якщо з банком можна домовитися про реструктуризацію боргу або про його рефінансування, то вирішувати проблеми з МФО доведеться через колекторські служби. Офісів таких організацій навіть в мегаполісах немає, не те, що в невеликих населених пунктах.

Звичайно, ніхто не говорить про те, що МФО – це зло, і ні в якому разі не потрібно користуватися послугами таких організацій. При грамотному підході і уважному ознайомленні з умовами кредитування, можна взяти невеликий кредит на короткий термін. Але ось від великих кредитів на довгий термін однозначно слід відмовитися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*