Якщо вірити дослідженням Національного агентства фінансових досліджень, то актуальність банківських послуг серед населення продовжує неухильно зростати. І найбільш затребуваними банківськими продуктами залишаються кредити і регулярні платежі. Але ось інтерес до пластикових карт б’є всі рекорди, що є прямим наслідком зниження платіжних операцій через відділення кредитних організацій.
Близько 50% українців на сьогодні мають банківські карти, 89% з яких належать до зарплатних. Дебетові карти, які відкриваються на вимогу клієнта, складають 12% від загальної кількості карт і їх процентне співвідношення постійно збільшується. Кредитними же картами користується всього 8% населення.
Другий по затребуваності банківською послугою є регулярні платежі (штрафи, кредити, комуналки і т.д.). Проте, останнім часом проглядається тенденція зниження звернень громадян до відділень банків з цією метою. Основною причиною такого зниження є розвиток можливостей альтернативної оплати, через банкомати або інтернет.
Третє місце в даному списку належить кредитами, якими користуються 25% українців. За 11% із загального числа належить автокредиту і іпотеці, а все інше – споживчими кредитами. Кожен п’ятий росіянин має в банку вклад, кожен десятий – здійснює грошові перекази, і лише 22% респондентів не користуються банківськими послугами.
На думку експертів, використання банківських карт неспроста займає лідируюче місце в рейтингу банківських послуг, оскільки багато організацій і підприємства перевели своїх співробітників на безготівковий розрахунок, що передбачає наявність банківської карти. Однак регулярні платежі на цьому тлі не втратять своєї актуальності, оскільки необхідність оплачувати ті ж комунальні платежі буде завжди. Те ж можна сказати про кредити і про вклади, хоча однозначного висновку з цього приводу експертам зробити не вдалося.