Нацбанк планує знизити обсяг готівки в обігу до 9,5%

Під час відкриття Cashless Ukraine Summit в столиці голова НБУ Валерія Гонтарєва повідомила, що регулятор знизить обсяг готівки в обігу з 14,3% в 2015 році до 9,5% до ВВП в 2020 році.

gotivka

«Впровадження безготівкових платежів ми визначили власним пріоритетним завданням. Також ми вважаємо це один з основних стратегічних напрямів розвитку банківської системи України. За даними НБУ, за минулий рік 58% доходів населення отримало в безготівковій формі. Однак, тільки 18% витрат проводилися безготівково. Це говорить про те, що більшість населення звикло знімати прибутки з платіжної картки, готівкою в банкоматах. Тому наша амбітна мета – знизити обсяг готівки в обігу з 14,3% в 2015 році до 9,5% до ВВП у 2020 році», — сказала Гонтарєва.

Також за словами Гонтарєвої, першочергові напрямки для впровадження безготівкової форми — щоденні операції. В них входять оплата проїзду в міському транспорті, послуг ЖКГ, а також переведення всіх держвиплат, починаючи з пенсій і стипендій, у безготівкову форму.

Глава НБУ підкреслила, що програма по впровадженню безготівкових розрахунків (сashless economy) дозволить об’єднати зусилля всіх державних органів і учасників ринку для реалізації проекту розвитку безготівкових платежів.

Тим часом НБУ повідомив банки по заборонені гроші в Україні.