Нацбанк і Мінфін України обговорюють репрофайлінг ОВДП

Повідомляється, що Національний банк і Міністерство фінансів України продовжують обговорення репрофайлінгу облігацій внутрішньої державної позики. Про це повідомляє прес-служба влади.

«Цей процес стосується тільки тих ОВДП, що перебувають в портфелі НБУ. Поки їх сума – близько 383 млрд грн», – підкреслив міністр фінансів Олександр Данилюк.

За словами заступника голови Національного банку України Олега Чурія, цей процес має дві мети: полегшити навантаження на держбюджет за рахунок зміни термінів погашення і обслуговування ОВДП, які тримає НБУ, а також сприяти проведенню зваженої фіскальної політики, яка буде відповідати цілям Нацбанку щодо забезпечення низької та стабільної інфляції та давати можливість ефективної реалізації режиму інфляційного таргетування.

Відомо, що в результаті репрофайлінгу ОВДП повинні бути конвертовані в довгострокові гривневі облігації різної терміновості з прив’язкою прибутковості з рівнем інфляції. Погашення нових зобов’язань Міністерства фінансів перед Національним банком буде відбуватися рівномірно протягом тривалого періоду (поки обговорюється максимальний термін 30-ти років). Діалог по структурі портфеля і термінів за новими ОВДП триває.

Раніше стало відомо що за рік українці продали на 2,48 млрд доларів більше, ніж купили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*