КНР виділить Україні більше 5 мільйонів гривень на інклюзивну освіту

Прес-служба глави держави повідомляє, що дружина президента України, голова Благодійного Фонду Марина Порошенко і голова Міжнародної торгової палати Великого Шовкового Шляху Люй Цзяньчжун підписали грантовий контракт на 200 тис. долл (близько 5,2 млн грн) на розвиток інклюзивної освіти в Україні.

inklyuzivna-osvita

За словами Марини Порошенко, в нашій країні приблизно сім мільйонів дітей, з яких 700 тисяч – з порушеннями психофізичного розвитку. З числа останніх лише 10 відсотків навчаються в інклюзивних школах, а решта знаходиться за межами соціалізації та повноцінного суспільного життя.

Повідомляється, що гранти від Китайської Народної Республіки підуть на розвиток науково-педагогічного експерименту, який реалізовується в Запорізькій області в 2016-2019 рр.

Першочерговим завданням даного проекту – максимальне включення дітей з інвалідністю в активні суспільні відносини шляхом створення інклюзивного освітнього середовища.

«Ключова перспектива проекту полягає в тому, що вже за три роки напрацьовані результати ляжуть в основу дорожньої карти запровадження інклюзивної освіти в усіх регіонах України», – йдеться в повідомленні.   

Тим часом експерти відмічають, якщо МВФ дасть гроші, ризик девальвації буде низьким.