Як правильно заплатити банку

Отримання кредиту пов’язано з деякою кількістю задоволення, пов’язаного з витратою грошей, але дуже скоро приходить час повертати борг і, звичайно, з належними кредитору відсотками. Якось дивно, що при укладанні договору більшість думає про те, як порахувати переплати по кредиту, але навряд чи про те, як правильно заплатити банку, тобто, які саме способи і скільки їх існує.

Почнемо з того, що кожен позичальник при укладанні договору отримує і графік щомісячних платежів. А це в більшості банків означає, що вам надається щомісяця коридор, в межах якого ви можете внести суму щомісячного платежу. Причому варіант, що ви в цьому місяці хочете авансом внести щомісячні платежі вперед за кілька найближчих місяців, може бути абсолютно неприйнятний для вашого банку. Тому постарайтеся уточнити у кредитного менеджера, чи можлива в вашому випадку авансова оплата платежів за графіком.

Крім того, що вже сказано, варто додати, що щомісячні платежі не можна вносити без неприємних наслідків для себе після зазначеної в договорі щомісячної дати. Прострочення означає, що вас буде нарахована пеня за неї. Але часом буває так, що проводка платежу затримується не з вашої вини – ви намагалися правильно заплатити банку, але скористалися, скажімо, банкоматом іншого банку в останній день допустимого внесення платежу. В цьому випадку гроші будуть йти довго, і в різних банках буде різна реакція на затримку проводки – хтось буде чекати з тиждень, хтось почне з’ясовувати практично відразу, чому ви не заплатили. У цій ситуації правда, все-таки, на вашому боці – у вас повинна бути квитанція, що підтверджує, що ви зробили платіж в рамках встановлених термінів.

Тепер, власне, про способи оплати. Швидше за все гроші доходять, якщо платити через касу будь-якого відділення банку вашого кредитора. Найповільніше – якщо платити через інші банки. До того ж, оплачуючи через відділення банку, ви практично не платите комісій. В інших банках за переклад з вас ще візьмуть до десяти відсотків від суми. На жаль, банки закінчують роботу тоді ж, коли і більшість позичальників, тому вибиратися доводиться в робочий час і завжди є ризик зіткнутися з чергою.

Взагалі, варіантів багато, наприклад, в якості альтернативи, ви можете заплатити через пошту. Це кілька затримає платіж, крім того комісія за переказ складе від одного до трьох відсотків. Тому через пошту краще платити за кілька днів до дедлайну.

Якщо ви не хочете кожен раз приділяти час платежах, можна передоручити їх бухгалтерії за місцем вашої роботи. У цьому випадку відрахування будуть проводитися безпосередньо з вашої зарплати, відправлятися в банк, тоді як вам про все це можна забути до самого кінця терміну погашення кредиту. Можливо, ще при укладанні договору вам варто подумати про цю можливість і обумовити з банком призначення дати платежу на дату отримання заробітної плати у вашій організації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*