Іпотека і материнський капітал

Багато молоді сім’ї в нашій країні потребують поліпшення житлових умов, і тому можливість направити материнський капітал для вирішення цієї непростої проблеми припала дуже до речі. Зовсім недавно уряд Російської Федерації ухвалив поправки до закону про материнський капітал, згідно з якими витратити ці кошти на придбання житлової нерухомості можна вже прямо зараз. При цьому молоді батьки можуть використовувати материнський капітал як для погашення основного боргу по оформленим раніше іпотечним кредитом, так і в якості початкового внеску при отриманні іпотеки сьогодні.
Іпотека і материнський капітал, як скористатися даними грошовими коштами?

Використовуючи кошти материнського капіталу, молода сім’я погашає іпотечний кредит не самостійно, а за неї це робить Пенсійний Фонд Росії, який потім відправляє подружній парі повідомлення про успішне скоєнні цієї фінансової операції. Тому перш ніж використовувати материнський капітал для погашення іпотечного кредиту подружжю необхідно надати до Пенсійного Фонду наступний пакет документів:
– паспорт позичальника та копія паспорта співпозичальника (якщо такий є);
– сертифікат на отримання материнського капіталу;
– кредитний договір;
– довідка з банківської установи, із зазначенням точної суми залишку боргу за іпотечним кредитом;
– письмове зобов’язання на переоформлення придбаної в кредит квартири у спільну власність;
– свідоцтво про проведення державної реєстрації права власності на житлову нерухомість, придбану за допомогою іпотечного кредиту;
– копія свідоцтва про укладення шлюбу.

Співробітникам Пенсійного фонду на розгляд заявки від молодої сім’ї буде потрібно близько 1 місяця, а відповідно сам переказ грошових коштів повинен бути здійснений не пізніше 2 місяців з моменту задоволення даної заявки.

Іпотека і материнський капітал, вимоги закону про материнський капітал.

У зв’язку з тим що в переважній більшості випадків в якості основного годувальника в сім’ї виступає батько, то оформлення іпотечного кредиту здійснюється саме на його ім’я, а матері в цій ситуації відводитися лише роль так званого в созаемщика. І хоча сам по собі цей факт не є якою-небудь перешкодою в застосуванні материнського капіталу для погашення іпотечного кредиту, молодій сім’ї дуже важливо звернути увагу на одну обставину, яке в цьому випадку має величезне значення.
За умовами закону про материнський капітал дана житлова нерухомість повинна бути оформлена в спільну власність, тобто належати всім членам сім’ї, які проживають на її території включаючи батьків і дітей. Це вимога направлена ​​на те, щоб убезпечити дітей і гарантувати їм володіння певною часткою квартири, що купується в кредит. Однак якщо умови кредитної іпотечної програми, якою скористалися молоде подружжя, не передбачає такої можливості, їм необхідно провести переоформлення всіх документів, Костян цього питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*