Банки скорочують філіальну мережу

За минулий рік банківська мережа втратила 3200 відділень. За перший квартал цього року – ще майже 550. Лідер по оптимізації – ПриватБанк.

Банки закривають відділення

 

Банки скорочують філіальну мережу. За даними Національного банку України за минулий рік кількість відділень зменшилася на 3 211 (до 11 871). За перший квартал цього року банки закрили ще 544 структурних підрозділи. Незважаючи на масову оптимізацію, кількість відділень на одну людину в Україні знаходитися на рівні європейських країн: Італії або Іспанії. “А ось з точки зору ефективності неабияк відстає від Польщі, Росії, США”, – говорить директор департаменту з роздрібного бізнесу VTB Bank (Україна) Олена Шостак.

Банки намагаються підвищити свою ефективність, закриваючи зайві відділення. “Для фінустанов це реальна можливість оптимізувати витрати і сфокусувати персонал на продажах та залученні нових клієнтів. Наприклад, на кожному активному користувача системи інтернет-банкінгу банк економить не менше 2 грн на місяць”, – говорить голова правління UniCredit Bank Тамара Савощенко.

Лідером по оптимізації мережі став ПриватБанк. За 1 квартал його мережу зменшилася на 237 відділення. “Оптимізація мережі йде під клієнтопотік. Це живий процес банк відстежує і реагує на потреби клієнтів. Ми відкриваємо сучасні цифрові відділення. Замість двох маленьких на одній вулиці відкривається одне велике”, – пояснили в прес-службі ПриватБанку.

Майже в два рази менше відділень закрив державний Ощадбанк – 137 відділення за перший квартал.

Нарощували мережу в основному невеликі банки, у яких було мало відділень. З великих банків, в минулому році серйозно збільшив мережу тільки ПУМБ. Допомогло об’єднання ПУМБу з Банком Ренесанс Кредит.

Банкіри говорять, що кількість банківських відділень в країні продовжить скорочуватися.