Експерт пояснив, чому РФ не обійтися без транзиту газу через Україну

Глава East European Gas Analysis Михайло Корчемкін повідомив, що Росія не може збільшувати поставки газу для покриття короткострокових піків попиту з боку Європи на маршрутах, які обходять Україну.

Так, напередодні російський «Газпром» збільшив заявку на транзит газу через Україну в країни ЄС у зв’язку з істотним зниженням температури.

При цьому Корчемкін звернув увагу на те, що російська сторона постійно порушує умови транзитного контракту в частині підтримки необхідного тиску в газотранспортній системі (ГТС), але Україна, проте, забезпечує безперебійні поставки палива по своїй території.

«На відміну від ГТС України, «Північний потік» призначений для перекачування постійних обсягів газу незалежно від пори року, не кажучи вже про короткочасні коливання попиту», – резюмував Корчемкін.

За його словами, Україна побоюється, що введення в експлуатацію обхідних газопроводів, які лобіює Росія, призведе до обнулення українського транзиту після 2019 року, коли закінчується термін дії контракту на транспортування російського газу в Європу.

Голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв заявив, що залучення європейських компаній до управління українською ГТС може зберегти транзит через Україну.

Раніше наша редакція писала, що «Нафтогаз» може втратити 38 млрд доларів в судових позовах з російським «Газпромом».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*