Договір оренди квартири у 2018 році

Майнові права та відносини відносяться до одних з найсуперечливих правовідносин тому, договір оренди квартири між фізичними особами, або між фізособою та юридичною особою повинен точно відображати взаємовідносини Сторін, а також бути:

 • консесуальним, тобто відображати права і обов’язки сторін в рівній мірі;
 • враховувати переваги орендаря, що сформульовані ст. 777 ЦК, зокрема про переважне право орендаря на пролонгацію договору або на викуп, в разі зміни власника.

Договір оренди зразка 2018 р. також повинен враховувати можливість одержання орендатором право на субсидію для оплати комунальних послуг.Також з 2018 р., на відміну від попередніх років, бажанно передбачити, яка із Сторін забезпечує оплату податку на нерухомість, якщо площа приміщення перевищує 60 м.кв.

Договір оренди квартири 2018 : форма укладення. Чим регламентуються орендні відносини в Україні?

Оренда нерухомості та квартир в тому числі, в Україні регулюється певними нормативними актами:

 • Цивільним Кодексом;
 • Житловим Кодексом;
 • Законом України «Про оренду державного та комунального майна».

В Цивільному кодексі України врегульовані поняття передачі  житла в оренду ( ст.ст 810-825), права орендодавця і орендаря.

Договір оренди може бути укладений як з фізичною особою, так і юридичною. Якщо орендарем є юр.особа, то використовувати орендовані приміщення дозволяється тільки для проживання в них фізичних осіб (ст.813 ЦКУ), що мають відношення до юридичної особи, що уклала договір.

Договір оренди квартири у 2016 році

Згідно ст.ст 793,811 Цивільного кодексу України, договір найму (оренди) житла укладається письмово у двох примірниках. Під час укладання угоди між фізичними особами досить їх підписів, ПІБ, ідентифікаційних номерів, місця реєстрації (прописки),паспортних  даних. Якщо хоч одна зі сторін угоди, є юридичною особою, потрібно скріплення печаткою.До договору додається акт прийому-передачі житлового приміщення, що фіксує стан квартири, її оздоблення, меблі.

Договір потребує нотаріального посвідчення, якщо:

 • Термін його дії складає більш чим 3 роки;
 • Договір оренди житла передбачає право викупу.

Оподаткування фізичних осіб – орендодавців відбувається на основі статті 170.1 Податкового Кодексу України, яка, з фіскальною метою, регламентує мінімальний обсяг орендної плати за методікою КМ України та покладає на орендодавця обов’язок самостійно нараховувати та сплачувати податок до бюджету.Крім того, місцевими радами мінімальна орендна плата може бути визначена окреми постановами. т dogovor_arendy_kvartiry_2Наприклад, в столиці, рішенням Київської міської ради  N 42/9630 від 02.10.2013 р (із змінами від 21.04. 2015) встановлено мінімальну вартість за 1 кв. метра загальної площі у розмірі 8,91 грн. (з ПДВ) з коэффіцієнтами, що підвищують мінімальну ставку в залежності від місця розташування і стану об’єкта житлової нерухомості.

Основні ризики при укладанні угоди. Договір про оренду квартири, зразок з положеннями, на які потрібно звернути увагу

При укладанні договору оренди приміщення обидві сторони можуть зіткнутися з недобросовісністю або з шахрайством.

Тому при підписанні угоди, потрібно звернути увагу на наявність деяких обов’язкових пунктів, або додати іх.

Основним ризиком для орендодавця є:

 • Втрата і псування майна наданого в оренду;
 • Несвоєчасність або неотримання оплати.

В договорі слід передбачити випадки, в результаті яких орендна плата може бути змінена в більшу або меншу стророну. Дуже важливо внести пункт про неприпустимість підняття плати в односторонньому порядку без узгодження або завчасного оповіщення орендаря.

Тому основні вимоги до утримання житлового приміщення, точні терміни внесення орендних платежів та штрафні санкції за невиконання умов, будь які інші індивідуальні вимоги, що стосуються конкретного житла, повинні бути внесені в типовий договір оренди квартири. Також бажано обумовити право на проживання з орендарем третіх осіб або домашніх тварин.

Основним ризиком для орендаря є:

 • Законність право орендодавця на володіння жилим приміщенням;
 • Несподіване розірвання договору оренди з втратою орендної плати та завдатку, що були надані наперед.

Тому при укладанні договору орендар повинен перевірити право орендодавця на володіння, користування або розпорядження приміщенням і з’ясувати наявність будь-яких обмежень щодо приміщення (наприклад, майно знаходиться в заставі або під арештом). Це можливо здійснити, замовивши виписку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. З недавнього часу можна зробити електронний запит на сайті Міністерства Юстиціїї України.

Варто вказати, чи має орендар право поліпшувати ввірене йому приміщення, та  хто несе або відшкодовує витрати за таке поліппшення, наприклад, косметичний ремонт, заміну дверей або вікон.

В оренду може надаватися як вся квартира, так і окрема кімната, в такому разі, щоб передбачити можливі розбіжності в тлумаченні сторонами,слід чітко обумовити правила користування санітарними приміщеннями та кухнею.

Наразі простий договір оренди квартири виглядає наступним чином:

Договір найму оренди квартири, зразок тексту з основними положеннями ви можете продивитися або завантажити з нашого сайту, натиснувши на посилання

Договір оренди квартири на безоплатній основі, що врахувати у 2018 році?

Правильно оформлений договір допоможе орендодавцю уникнути звинувачень у приховуванні податків, а також може надати важливі можливості орендарю, а саме:

 • Отримання тимчасової реєстрацію за місцем перебування;
 • Оплату комунальних послуг за реальною кількістю проживаючих, якщо нарахування здійснюється не за лічильниками.

Договір оренди квартири на безоплатній основі не потребує обовязкового реєстрування, але для правільного здійснення нарахування комунальних платежів його слід надати в житлове управління.

Орендні відносини, що врегульовані з самого початку правильним договором допоможуть уникнути безлічі проблем, попередити псування майна або втрату грошових коштів обома сторонами угоди.