Традиційно, літо – пора відпусток та відпочинку, але економіка та фінанси повинні працювати в режимі 24/7. Останній місяць був насичений подіями, серед яких введення в обіг нової купюри, бонди «Укрзалізниці» та призначення нового голови Держмитниці.
- Експерти помітили небувалу активність серед нерезидентів, які активно стали вкладати у гривню. Це спричинено тим, що на гривню та її стабільність майже не впливають світові економічні проблеми, спричинені торговими війнами між наддержавами.
- Міністр фінансів Оксана Маркарова не втрачає оптимізму та повідомила про переговорний процес з Міжнародним валютним фондом. Фінансове відомство обговорює нову трирічну програму співпраці.
- Українцям можуть знову дозволити встановлювати сонячні електростанції на землі. Наразі НКРЕКУ розглядає можливість внесення в змін в закон про регулюванні ринку альтернативної енергетики.
- Девальвація як вона є. Дрібні гроші виводяться з обігу, натомість в країні з’явиться нова купюра – 1000 грн. З 1 жовтня монети 1,2 і 5 копійок будуть вважатися недійсними і поступово їх виведуть з обігу.
- Україна посилила торгові санкції проти Росії через агресію на сході, а також через анексію Кримського півострова. Насамперед, влада розширила список товарів, що заборонені до ввозу на територію нашої країни.
- З 1 липня в Україні діють нові правила Податкового кодексу, зміни до якого були внесені раніше. Так, посилки вартістю 100 євро і більше будуть обкладатися ПДВ. Власнику, що отримав посилку з-за кордону дорожче 100 євро, доведеться заплатити ще 20% ПДВ.
- Відновлюванні джерела енергетики в Україні стають все більш привабливими для іноземних і місцевих інвесторів. Так, за остання півроку в цю сферу було вкладено 1,3 млрд. євро. Потужності ВДЕ виросли до 1550 МВт.
- АТ «Укрзалізниця» випустила власні бонди на суму 500 млн. доларів. Річний відсоток бондів складає 8,25%. Частина отриманих від реалізації бондів коштів буде направлена на погашення заборгованості перед «Ощадбанком».
- Володимир Зеленський провів переговори з урядом Канади. Було досягнуто певних домовленостей. В першу чергу, мова йде про фінансовий транш в розмірі 45 млн. доларів, які Канада надасть Україні на підтримку реформ.
- Вперше за всю сучасну історію Україна провела масштабний аукціон, на якому визначила інвесторів, що займуться нафтовидобувною діяльністю в Україні. Серед переможців аукціону є компанії із США та Канади. Загальна вартість інвестицій складає 430 млн. доларів.
- Підприємці з’ясували, що більшість електронних послуг, що пропонує Кабмін в рамках програми «електрона держава», не працюють повністю на 100%, а деякі з них не працюють повністю.
- Міжнародне рейтингове агентство Moody’s понизило рейтинг для банків України. Прогноз для банківської системи понизився з «позитивного» до «стабільного» через проблеми кредитування населення.
- Максима Нефьодова назначили на посаду голови Державної митної служби. Цьому передували гучні звільнення та гучні заяви Володимира Зеленського про боротьбу з контрабандою. Кабмін затвердив Нефьодова на посаді.
- Наглядові ради державних банків України отримали представників Президента. Кабінет Міністрів затвердив трьох представників у складі наглядових рад, як це передбачено квотами Президента.
- Аграрії знову заговорили про ринок землі. Була проведена нарада за участю представників профільних асоціацій, де запропонували певні умови, пер ніж відкрити ринок землі.
- Українці мають змогу прив’язати свою заробітну плату до курсу долару. Верховний суд постановив, що законодавству це не суперечить.