Дайджест фінансових новин світу з 16 по 20 травня 2019 р

В кав’ярнях Starbucks можна розраховуватися крипто валютою, а економіці Китаю загрожує колапс. Про інші фінансові новини світу читайте в нашому дайджесті.

 • Відома на весь світ мережа американських гіпермаркетів змогла збільшити чистий прибуток у 1,8 раз. За перший квартал 19/20 фінансового року прибуток гігантського роздрібного ритейлера склав $3,8 млрд.
 • США мають намір збільшити виробництво скрапленого газу і цим самим завдати потужного удару по російському газовому монополісту «Газпром». Надлишок скрапленого газу на світовому ринку вже спричинив падіння цін на цей продукт на ринках Азії та Європи.
 • В Брюсселі страйкують авіадиспетчери. Через цей страйк авіаційне сполучення з Бельгією значно ускладнено, а в самій столиці вже відмінили близько сотні міжнародних рейсів.
 • Казахстан має намір почати випуск ядерного палива для атомних електростанцій. Про це заявили у Міністерстві енергетики. Зазначимо, що саме в Казахстані є одні з найбільших покладів урану, з якого мають намір робити ядерне пальне. Також Казахстану належить пальма першості по видобутку цієї корисної копалини.
 • Асоціація фермерів ноу-тілл підтримала вирощування в Аргентині ГМ-пшениці HB4. Експерти провели ряд досліджень і дійшли висновку, що такий сорт пшениці є цілком безпечний і годиться для вирощування і споживання в їжу.
 • Торгово-економічні відносини між Китаєм та Сполученими Штатами залишаються напруженими і це впливає на прибутковість бізнесу з обох сторін. Нещодавно КНР ввели додаткові тарифи для імпортних товарі США, тому влада Америки пообіцяла додатково виділити $15 млрд. американським фермерам для компенсації витрат через тарифи Китаю.
 • Відома мережа кав’ярень дозволила своїм клієнтам розраховуватися за покупки за допомогою цифрової валюти. Starbucks пропонує своїм американським клієнтам розраховуватися крипто валютою за допомогою програми Spedn. Її розробники стверджують, що програма цілком безпечна, а також зменшує кількість операційних витрат.
 • Відомий швейцарський бренд Nestle SA має намір продати свою косметичну компанію. Вже почалися перемовини щодо продажу дочірньої компанії Nestle Skin Health. Стартова ціна складає $10 млрд. В Nestle заявили, що зосереджуються на виробництві продуктів харчування та продукції для тварин.
 • Крупний американський банк Goldman Sachs купує інвестиційну компанію United Capital Financial Partners. Вже є домовленості та навіть відома сума покупки – $750 млн. Клієнтська база компанії налічує близько 22 тис. клієнтів по всім Сполученим Штатам.
 • Туреччина скоротила виплавку сталі за перші чотири місяці поточного року на 11%. Загальна виплавка сталі за січень-квітень склала 11,2 млн. тон.
 • Експерти вважають, що китайській економіці загрожує небезпека. На разі торгове протистояння з США може спричинити відтік іноземного капіталу з країни. Курс юаня вже сильно впав по відношенню до американського долара.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*