Британський банк Barclays погіршив прогнози цін на нафту

Банк Barclays погіршив прогнози цін на нафту, пославшись на зниження очікувань зростання світової економіки і попиту на чорне золото після рішення Великобританії вийти зі складу Європейського союзу.

У той час як учасники ринку відзначили, що вплив підсумків референдуму про членство країни в ЄС на нафтові ринки був обмеженим, Barclays повідомив, що рішення Великобританії надасть знижувальний тиск на вартість нафти в другій половині 2016 року.

Британський банк погіршив прогнози цін на нафту Brent і WTI на 2016 рік на 3 долари до 44 доларів і 43 доларів за барель відповідно.

Підкресливши, що ринки нафти “далекі від стійкості” до наслідків британського референдуму, банк повідомив, що “ринки бачили лише верхівку айсберга, якщо говорити про вплив рішення Великобританії вийти” зі складу ЄС.

Очікується, що підсумки референдуму сповільнять зростання світового попиту на нафту, яке було млявим ще до референдуму, повідомив банк.

Банк погіршив прогноз зростання світового попиту на нафту з 1,2 мільйона барелів на добу до 1,1 мільйона барелів на добу в 2016 році і з 1,3 мільйона барелів на добу до 1,2 мільйона барелів на добу в 2017 році.

Barclays очікує, що ціни на Brent зростуть до 60-65 доларів за барель у зв’язку з невеликим дефіцитом в першій половині 2017 року, а середній річний показник становитиме 57 доларів за барель.