Автоцивілка онлайн 2017: розрахунок вартості і порядок отримання

Автоцивілка – тип страхування автотранспортного засобу, який включає страхову охорону автомобіля і здоров’я пасажирів, потерпілих у випадку аварії. Для чого потрібне ОСАГО, які вигоди воно надає власнику і до чого зобов’язує, а крім того яка вартість ОСАГО, або автоцивілки, в Україні в 2017 р відповідно до законодавства країни читайте далі в статті.

 

Порядок отримання автоцивілки в Україні

Наявність полісу ОСАГО дозволяє постраждалим придбати у страхової фірми компенсацію шкоди, заподіяної внаслідок ДТП самопочуттю або майна власника. Оплата виконується при присутності у винуватця функціонуючого поліса автоцивілки.

З 1 січня 2005 року в Україні функціонує указ «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», що забороняє використання легкових машин при відсутності поліса страхування. Власник авто не має повноважень розпоряджатися власним автотранспортом, не маючи такої страховки.

 

Для того, щоб оформити поліс страхувальнику необхідно надати такі папери:

  • свідоцтво особи заявника – паспорт або водійські права;
  • для юридичних осіб – доказ про державну реєстрацію компанії;
  • ІПН заявника;
  • реєстраційний доказ автотранспортного засобу пересування (техпаспорт);
  • талон технічного огляду або діагностики.

 

Через невиконання умов закону та управління машиною у відсутності поліса ОСАГО накладається стягнення у обсязі з 425 аж до 850грн. Звільнені від обов’язку оформляти даний поліс наступні категорії жителів:

  • учасники військових операцій;
  • інваліди війни;
  • інваліди першої гр., які самі керують машиною або перебувають там в період управління.

 

З метою отримання поліса потрібно надати довіреність від власника автомобіля, однак з метою керування транспортним засобом вона вже не потрібна. Зараз в Україні вплив поліса розширюється на одну автомодель і на кожного водія. Ще в 2011 році в Україні була скасована необхідність мати при собі довіреність на керування машиною.

Заповніть заявку і дізнайтеся вартість ОСАГО в надійних страхових компаніях
partner-osago

Вартість автоцивілки в Україні в 2017 році

Для визначення вартості автоцивілки в Україні в 2017р. використовується так звана база розрахунку вартості, яка дорівнює 180 грн. Вартість страховки автомобіля, або автоцивілки, в Україні в 2016 році визначається персонально для кожної машини.

Залежно від характеристик конкретного ТЗ базова сума множиться на коефіцієнти, які підвищують ціну або знижують її. На кінцеві тарифи впливають такі чинники:

1) місто реєстрації авто – чим більший населений пункт, тим дорожче в ньому буде коштувати автоцивілка, оскільки страхових ризиків в мегаполісі набагато більше, ніж в невеликому місті. Для Києва базу розрахунку вартості потрібно множити на 3,2, а для жителів міст з населенням до 100 000 чоловік можна залишати незмінною;

2) тип транспортного засобу – враховуються об’єм двигуна авто або мотоцикла, вантажопідйомність – для вантажних автомобілів, кількість сидінь – для пасажирського транспорту;

3) частота та інтенсивність використання авто – машина, задіяна в службі таксі або службі доставки, буде знаходитися на дорозі більше, ніж автомобіль особистого користування, відповідно, будуть відрізнятися ризики і ймовірність настання страхового випадку;

4) наявність франшизи – здешевлює вартість страховки;

5) термін дії договору – довгострокове оформлення виявляється дорожче короткострокового;

6) безаварійний стаж – в Україні цей показник береться до уваги на розсуд страхових компаній.

 

Купівля поліса автоцивілки онлайн

На сьогодні в Україні впроваджується можливість отримувати електронний поліс ОСАГО, який не потребує мати його при собі в паперовому вигляді. Законодавчо така можливість станом на січень 2017 року ще не передбачена, але варіант купити поліс страхування через інтернет вже доступний українським водіям. Попередньо можна скористатися онлайн калькулятором вартості страховки автоцивілки в 2017 році в Україні.

 

Перевірка автоцивілки на справжність

В останні кілька років в Україні почастішали випадки махінацій з видачею та використанням полісів страхування транспортних засобів. У деяких випадках власники авто вирішують заощадити на страховці – враховуючи, скільки коштує оформити автоцивілку в надійній страховій компанії, вони звертаються в неперевірені організації, які видають недійсні документи.

 

Варіанти підроблених полісів можуть бути такими:

  • поліс зі зміненими даними – наприклад, про початок або кінець терміну дії;
  • поліс-двійник – при збігу всіх даних в документах на один і той же договір виявляється 2 різних власника;
  • підробка поліса друкарським способом, іноді – зі збігом реальної серії і номера документа;
  • поліс страхової компанії, яка припинила свою діяльність на ринку. У таких випадках фірма зобов’язана повернути невикористані бланки в МТСБУ, але іноді вони виявляються в руках недобросовісних агентів.

 

Поліс страхування можна перевірити за номером за допомогою інтернет-ресурсу Моторно-транспортного страхового бюро України (МТСБУ). Бланк поліса автоцивілки – це документ суворої звітності, який має свій індивідуальний номер, який не підлягає дублювання.

Отримуючи новий документ, необхідно дізнатися у страхового агента серію і номер поліса, який він збирається видати страхувальнику. Ввівши ці дані на сайті, можна дізнатися статус поліса, який видається. При перевірці система повинна видати, що поліс не був раніше використаний. Статуси «загублений» або «зіпсований» вказують на шахрайські дії з боку страхового агента.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*