6 головних підводних каменів іпотеки

Оформлення договору іпотеки вимагає від людини певних знань в даній області. Якщо ж при укладанні такої угоди сподіватися тільки на професіоналізм банківських менеджерів, то можна постраждати від наслідків невигідною програми кредитування. Дана програма буде невигідна тільки для клієнта, так як менеджери можуть побачити в клієнті необізнаності особа і скористатися цим на благо банку. Щоб не стати жертвою подібних дій, необхідно знати головні підводні камені іпотеки.

1. Обмеження у використанні житла. Кожен договір іпотеки забезпечується майном позичальника. Таким майном є житло, яке позичальник набуває за кредитні кошти. В результаті, позичальник не має права будь-яким чином розпорядитися даними заставним майном. Зокрема, він не може його продати, подарувати і іншим способом відчужувати. Житло знаходиться лише у володінні.

2. Повільне зменшення основного боргу. Погашати кредит можна аннуїтетним або диференційованим способом. У першому випадку позичальник вносить щомісяця однакову грошову суму в рахунок погашення кредиту. У другому випадку в перший час вноситься велика сума, але в подальшому вона зменшується. Найчастіше банки пропонують тільки аннуїтетний спосіб погашення. При цьому, відсотки погашаються першими, а тіло кредиту зменшується осінь повільно.

3. Оплата обов’язкових послуг. Оплата за іпотеку значно збільшується через наявність додаткових обов’язкових послуг. До таких відноситься оцінка майна і страховка. Оцінка заставного об’єкта при іпотечному кредитуванні є обов’язковою, що передбачено чинним законодавством. Оцінка проводиться за рахунок позичальника. Крім цього, потрібно буде обов’язково застрахувати іпотечне майно. Дані послуги оплачуються позичальником.

4. Додаткові збори. Позичальникові доведеться сплатити певну суму за реєстрацію права власності. За всі зміни і доповнення до іпотечного договору також доведеться платити держмито. Вона також платиться і при розірванні договору.

5. Ризик покупки квартири на вторинному ринку. При пошуку квартири на вторинному ринку рекомендується звернутися за допомогою до ріелторів і юристам. Перші допоможуть швидко знайти житло, а другі грамотно скласти всі документи. Однак за дані послуги доведеться заплатити.

6. Без квартири і з іпотекою. Під час укладання угоди купівлі-продажу квартири на вторинному ринку необхідно перевірити юридичну історію нерухомості. Для цього потрібно звернутися за допомогою до юристів. В іншому випадку можна укласти угоду з шахраями і залишитися без квартири, а іпотеку доведеться все одно виплачувати.