12 українських банків потребують докапіталізації

Заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова розповіла на зустрічі з банкірами про хід виконання фінансовими установами програм докапіталізації.

dokapitalizaciya

«Топ-20 банків виконали свої зобов’язання щодо докапіталізації, по одному банку така перевірка ще триває. З другої двадцятки банків 12 – ще потребують збільшення капіталу. Для цієї групи банків, згідно з домовленістю з МВФ, термін досягнення нульового рівня достатності капіталу продовжений на 1 місяць – до кінця 2016 року. З третьої групи, яка налічує 21 банк, 2 – не потребують докапіталізації, 8 – потребують доповнення капіталу лише для досягнення мінімального розміру статутного капіталу, 11 банкам необхідно докапіталізуватися на ту чи іншу суму», – зазначила Катерина Рожкова.

За словами заступника НБУ, в наступному році регулятор займеться діагностикою невеликих банків. Також Рожкова представила новий підхід до банківського нагляду, який буде базуватися на risk-based approach і дозволить посилити якість і глибину аналізу діяльності фінустанов. Кінцева мета – зробити наглядову функцію пропорційною тим ризикам, які несуть у своїй діяльності банки для всієї системи.

Тим часом платіжну інфраструктуру України переводять на міжнародний стандарт.